Termín:  na objednávku  
Cena:  1.560,- Kč   
Místo: 
Rozsah: 8 hodin  

Čas:  9:00 - 16:00 (8 vyučovacích hodin)

Akreditace MPSV č. A2024/0147-SP/PC (k nahlédnutí zde)

Anotace:

Školení se věnuje problematice individualizovaného poskytování sociálních služeb. Na konkrétních příkladech a technikách individuálního plánování dává do souvislosti metody individuálního plánování (mapování potřeb, stanovování cílů, kontraktování spolupráce uživatele a poskytovatele, hodnocení spolupráce) a širšího rámce poskytování služeb (legislativní kontext, filozofie služby, vazba na veřejný závazek a hodnocení kvality). Cílem programu je vybavit účastníky informacemi a technikami IP tak, aby mohli sociální pomoc a podporu se svými klienty a klientkami kvalitně plánovat, nebo se na plánování podílet.

Obsah kurzu:
- Úvod do individuálního plánování v sociálních službách
- Individuální plánování služby jako výstup mapování potřeb
- Cíle individuálního plánu
- Strategie individuálního plánování
- Realizace individuálního plánu
- Vedení dokumentace

Lektoři:  Petr Hampacher, DiS, Bc. Pavel Rada

Představení lektorů:

Petr Hampacher, DiS. je sociální pedagog, lektor, odborný ředitel sociálních služeb MAJÁK Plus, z.ú. Pracuje s rizikovou mládeží a dospělými v nízkoprahových sociálních službách, poradenských a probačních programech. Dlouhodobě se věnuje sociálně-právní problematice trestání mladistvých a tématu agrese a násilí. Lektoruje témata sociální a sociálně-právní problematiky, sociálních patologií a standardů a kvality služeb.

Bc. Pavel Rada je sociální pracovník, metodik a pedagog volného času. Ve své praxi se zaměřuje na socioterapii mladistvých a seniorů. Pracoval v nízkoprahové sociální službě, věnoval se probačním programům a zvládání agrese u mladistvých. V současnosti pracuje v sociálně aktivizační službě pro seniory, jako pedagog volného času ve výchovném klubu a jako pastorační pracovník s mládeží. Lektoruje témata sociální problematiky, sociálních patologií apod.

V ceně jsou zahrnuty elektronické materiály a občerstvení.

Každý účastník obdrží osvědčení, které může využít ve svém CV v části o dalším vzdělávání.

Místo konání:  Boženy Němcové 54/9, 460 05 Liberec V-Kristiánov (přízemí)

Způsob přihlášení:  viz přihláška pro jednotlivce (fakturováno účastníkovi) nebo pro organizaci (fakturováno organizaci).

Uzávěrka přihlášek:  (po tomto datu je možné odeslat přihlášku jen na základě předchozí telefonické dohody).

Kontakt:  Mgr. Tomáš Oliverius, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 770 176 766

Vyplněním přihlášky vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů Akademií Jana Blahoslava z.ú. a s obchodními podmínkami

Obrázek: designed by freepik.com

přihláška jednotlivci přihláška organizace