Jsou mnohá místa, kam teď nesmíme, a mnohá omezení, která ztěžují běžný život. Jsou ale také věci a činnosti, které právě teď dělat můžeme. Možná více než kdy jindy.

Pandemie představuje vážné nebezpečí a přináší výrazné komplikace. Je ale také dobou výzev. Už teď se rozhoduje o tom, jak bude svět vypadat v době postpandemické. Je to bezesporu více věc našich postojů, než velkých politických rozhodnutí. Budou převažovat lidé reptající, že není to a ono a že je žádný politický spasitel neochránil? Nebo budou více slyšet odpovědní, tvořiví (a vděční) lidé, ochotní tvrdě pracovat s tím, co mají, a navzájem se podporovat? 

Teď je čas, abychom se všichni připravili. Jsme-li doma s dětmi, věnujme se svým rodinám a buďte v tom vynalézaví. Buďme k dispozici starším rodičům nebo třeba potřebným seniorům v sousedství. Širší rodina je vždycky mnohagenerační, pamatujme na to. A také využijme čas na sebevzdělávání. Pozor, to není legrace. Teď je ideální příležitost. Jistě se to bude hodit.

Prvním krokem, který jsme v Akademii Jana Blahoslava z.ú. a v PROFIEDU museli udělat, byl přesun na home office a změna termínů našich školení. Zatím jen "od oka", protože nevíme, jak se to celé bude vyvíjet. Současně hledáme nové cesty, jak Vám přinášet to, co neztratí hodnotu - tedy kvalitní a prakticky zaměřené vzdělání. Takové, které není samo o sobě cílem, ale bude v následujících měsících a letech svělým nástrojem.

Díky, že nám fandíte. 

Tomáš Oliverius, ředitel Akademie Jana Blahoslava z.ú.

 Foto: Freepik.com